BELGELERİMİZ

01.pdf

Belgeyi indirmek için ikona tıklayın.

MÜŞTERİ YORUMLARI

Kara Ambulansı

Ambulanslarımız; amaca uygun, hastanın rahat edebileceği ve sağlık personelinin kolay hareket edebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Ambulanslarımız T.C. Sağlık Bakanlığının 10.04.2012 tarih ve 26369 sayılı Resmi Gazetesinde yayınlanan Ambulanslar ile ilgili özel ambulans servisleri ve ambulans hizmetleri yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmış EK-C belgeleri T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve ruhsatlandırılmıştır.

Firmamız; Hastanın güvenli bir şekilde, bünyemizdeki tam donanımlı kara ambulansları sayesinde şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası hasta naklini sağlamaktadır. Havayolu imkanlarını ile gelen hastalarımızın ve yakınlarını havalimanından alınarak istenilen sağlık kuruluşuna veya adresine güvenli bir şekilde kara ambulansları vasıtası ile naklini sağlamak firmamızın hizmetleri arasındadır.

ACİL YARDIM AMBULANSI

Acil durumlarda hastaya ilk müdahalesini yerinde gerçekleştirebilen ve ihtiyaç halinde bir yataklı sağlık kuruluşuna nakil amacıyla kullanılan ambulanslardır. Ekip bir PARAMEDİK (meslek yüksek okul mezunu ) ,bir ACİL TIP TEKNİSYENİ ve bir (ilkyardım sertifikası ve güvenli sürüş teknikleri belgesi olan) sürücüden oluşmaktadır.

Sağlık bakanlığı ve şirketimizin acil çağrı merkezi operasyon sorumluları tarafından kullanılan arvento araç takip Sistemi (GPS) ile ACİL YARDIM AMBULANS larımızı 7/24 takip etmektedir.

MEDİKAL DONANIM

Defibrilatör Monitör – Ventilatör - Taşınabilir ve sabit aspiratör-Acil Çantası - Kaşık Sedye - Kombinasyon Sedye - Vakum Sedye - Traksiyon Ateli - Vertebra Yeleği - Şişme Atel Seti - Yanık Battaniyesi - Boyunluk - İlaç ve sarf malzeme stoğu - İnventör - Cerrahi dikiş seti - Duvar Tipi Tansiyon Aleti- Laringoskop Seti- Enjektör Pompası -Kurtarma Yeleği

HASTA NAKİL AMBULANSI

Tıbbi müdahale gerektirmeyen hasta ve yaralıların şehir içi, şehir dışı sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine naklini gerçekleştirecek, Sağlık Bakanlığınca belirlenen teknik ve tıbbi donanıma sahip araçtır. Yeni araştırma ve sağaltma sebebiyle hâlihazırda gelişmiş bir sağlık merkezine veya doluluk problemi sebebiyle farklı sağlık merkezine gerçekleştirilen nakilleri hasta nakil ambulansıgerçekleştirir. Nakil ambulansı için nakledilecek hastaların hususiyetine uygun lüzum varsa yatak, tekerlekli sandalye gibi ekipmanların sabitlenmesine yönelik gerekli önlemler alınır. Türk Standartları Enstitüsünden araç tadilat ruhsatı derlenip şeflikten hasta nakil aracı uygunluk ruhsatı çıkarıldıktan sonra görevli trafik ünitesince kaydedilir. Nakil ambulansı hasta transferi sırasında en az bir sağlık görevlisi bulundurulur.

TOP UA-110798721-1